Marilyn Monroe ve Hugh Hefner’in Komşusu Olmanın Bedeli 400 Bin Dolar

Julien’s Auctions tarafından düzenlenen ve Monroe ve Hefner’e ait eşyaların da yer aldığı müzayedede mezarlık yeri için 50 bin dolarlık başlangıç fiyatı belirlendi. Müzayede evi, mezarın en az dört katına, yani 200 bin dolara satılmasını bekliyor.

“MARİLYN’İN YANINDA SONSUZA DEK KALMAK VAZGEÇİLEMEYECEK KADAR GÜZEL BİR ŞEY”

Monroe 1962’de vefat ettiğinde eski kocası Joe DiMaggio ona Westwood Village’da özel bir cenaze töreni düzenledi. Playboy’un kurucusu Hefner ise daha sonra Monroe’nun yanında gömülmek için mezar yeri satın aldı. 2009 yılında Los Angeles Times’a verdiği demeçte “Marilyn’in yanında sonsuza dek kalmak vazgeçilemeyecek kadar güzel bir şey” dedi. 2017’de vefat eden Hefner’in 1992’de bu mezar yeri için 75 bin dolar ödediği biliniyor.

Los Angeles’taki Westwood Village anıt parkındaki mezarların fiyatı yıllar içinde dalgalanmalar gösterdi. 2009 yılında Monroe’nun mezarının hemen üstündeki alan için yapılan eBay açık artırmasında tekliflerin 4,6 milyon doları aştığı, ancak satışın gerçekleşmediği bildirildi. 2020’de ise Monroe ve Hefner’in birkaç metre yukarısındaki bir mezar için istenen 790 bin dolarlık fiyat 745 bin dolara düşürüldü, ancak satılıp satılmadığı bilinmiyor.

TARİHTE İLK KEZ BİR ARAYA GETİRİLDİ

Müzayedede ayrıca Monroe, Hefner ve Playboy Enterprises’a ait 600’den fazla tarihi eser de satışa sunulacak. Julien’s Auctions’a göre bu eserler “tarihte ilk kez” bir araya getirildi. Müzayede 28 Mart’tan 30 Mart’a kadar devam edecek.

Marilyn Monroe ve Hugh Hefner’in yakınında yer alan mezar yeri, Hollywood hayranları ve tarihi eser koleksiyoncuları için ilgi çekici bir fırsat sunuyor. Müzayedenin sonucu merakla bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x